Višenamenske rotacione sitnilice: Odlične za povećanje prirodne plodnosti zemljišta i niže troškove proizvodnje

Foto: Youtube/Printscreen

Foto: Youtube/Printscreen

Priključne mašine za sitnjenje biljnih ostataka su veoma važne kako bi se ceo proces proizvodnje zaokružio. Usitnjeni žetveni ostaci se ostavljaju na površini kako bi se razgradili i obogatili zemljište dodatno.

Rotacione sitnilice biljnih ostataka su namenjene prvenstveno sitnjenju kukurozovine, stabljike suncokreta, sirka, slame raznih žita, korovskih biljaka, kao i za košenje i sitnjenje biljaka u cilju zelenišnog đubrenja. Usitnjenost delova stabljike iznosi u proseku između 10-20 cm ravnomerno raspoređenih po površini.

Pored svoje osnovne namene, rotacione sitnilice ili mulčari se mogu koristiti i za usitnjavanje biljne mase, uređivanje i održavanje svih drugih poljoprivrednih, komunalnih, zapuštenih i neobrađenih površina

Ove sitnilice ili seckalice trebalo bi da budu izrađene od kvalitetnih dugotrajnih materijala kako bi se mogle koristiti duži vremenski period. Proizvode se različitih širina kada je u pitanju radni zahvat i mogu biti nošene ili vučene.

Zahvaljujući velikoj brzini rotora, koji je elektronski balansiran, noževi precizno i efikasno usitnjavaju biljne ostatke i tako ih pretvaraju u lako humusno đubrivo, čime se poboljšava kvalitet i prirodna plodnost zemljišta, a smanjuje potreba za veštačkim đubrenjem. Na taj način se direktno utiče na smanjenje troškova poljoprivredne proizvodnje i povećanje prinosa.

Prednosti:

– Univerzalna primena

– Snažna i masivna konstrukcija

– Sa univerzalnim Y noževima usitnjava biljnu masu do 50 mm debljine, a sa čekić noževima do 80 mm debljine

– Niski troškovi i jednostavno održavanje

Agroinfo.rs

Višenamenske rotacione sitnilice: Odlične za povećanje prirodne plodnosti zemljišta i niže troškove proizvodnje

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Srpska IT kompanija Coming nedavno je nagrađena na 30. Međunarodnom sajmu poljoprivrede Agrotech u Kjelceu u Poljskoj, gde je predstavila robota za rad u poljoprivredi.

Udeo bruto dodate vrednosti (BDV) poljoprivrede u BDP-u Srbije je među najvećim u Evropi pokazuje studija „Strukturne promene u poljoprivredi i njihov uticaj na ekonomski rast u Srbiji““ koju je objavio Republički zavod za statistiku na osnovu popisa poljoprivrede iz 2023. godine.

Jutarnji mrazevi koji su proteklih dana pogodili neke delove Srbije, naneli su veliku štetu voćarima.

U Srbiji je tokom 2024. godine navodnjavano 48.668 hektara poljoprivrednih površina, što je za 2,3 odsto više nego u prethodnoj godini.

Podsticaji se odnose na biljnu proizvodnju, gajenje kvalitetnih priplodnih mlečnih krava, tovnih krava i bikova, junadi, ovaca, ovnova, koza i jarčeva, roditeljskih ćurki i kokošaka, priplodnih matica šarana, pastrmke i drugo.

Blokada Ibarske magistrale u Mrčajevcima u kojoj učestvuju poljoprivrednici, članovi udruženja "Šajkača" i Udruženje proizvođača mleka Šumadije i Pomoravlja je počela u podne

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета