Oprašivanje nije jedini način: Evo kako će pčele SPASITI ČOVEČANSTVO!

Foto: Pixabay
Kada govorimo o obuci životinja za izvršavanje zadataka, to obično uključuje sisare. Psi se mogu dresirati kao životinje od pomoći čoveku, svinje se mogu obučiti za pronalaženje tartufa, a delfini za pronalazak podmorskih mina. Međutim, neki insekti su savršeni za obučavanje. U nastavku govorimo o novom obučavanju pčela koje može spasiti svet.
Novi startup pod nazivom 'InsectSense', koji se fokusira na mogućnost obučavanja pčela, udružio se sa odsekom na Univerzitetu Vageningen u Holandiji. Novi izum će omogućiti obučavanje pčela kako bi aktivno učestvovale u otkrivanju virusa Korona.
Medonosne pčele imaju neverovatno osetljive sisteme za njuh koji se koriste u divljini za otkrivanje nektara u biljkama koje mogu biti u vrlo malim količinama i prilično daleko. Startup koji podrazumeva obučavanje pčela za otkrivanje virusa koristi standardnu Pavlovljevu metodu za treniranje pčela, za koje se ispostavlja da ih je vrlo lako naučiti trikovima.
Pčelama u eksperimentu je dodeljen rastvor šećera, kao nagrada, za otkrivanje virusa COVID-19, u ovom slučaju uzorak na k-vrhu, izvučen iz nerca zaražene kovidom. Pčele bi produžile jezik da bi dobile nagradu. Uz dovoljno vežbe proširili bi jezik kada bi otkrili COVID-19 čak i bez nagrade. Potom bi pčele mogle da 'daju rezultat' u roku od nekoliko sekundi.
Pčele nisu prve životinje koje se koriste na ovaj način. Psi su takođe obučeni za otkrivanje infekcije iz uzoraka znoja kod ljudi, iako istraživači kažu da je potrebno više stručnog pregleda na tome pre nego što to postane održivo rešenje.
Možda se pitate zašto se ovo istraživanje isplati jer svakako postoje drugi testovi koji su jednako pouzdani i ne zahtevaju tim istraživača koji odrađuje trening medonosnih pčela. međutim, ovaj ceo proces ima koristi. Teoretski, sa dovoljno obima, postupak može biti vrlo jeftin i brži za reagovanje na nove infekcije ili sojeve. Takođe, geni medonosnih pčela se mogu koristiti i na druge načine sada kada se zna za ovu sposobnost treniranja i usvajanja znanja.
Agroinfo.rs
Komentari
Ostavi komentar
Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.
Повезане вести
Masovno uginuće pčela u Srbiji pretvara se u pravu ekonomsku katastrofu - šteta bi mogla da premaši čak 100 miliona evra, procenjuju stručnjaci iz Saveza pčelarskih organizacija Srbije.
U Srbiji je u toku masovno uginuće pčela, do sada je stradalo više od 50 odsto društava, a uzrok je, verovatno, prošlogodišnja suša i nedostatak polena zbog čega su loše hranjene tokom perioda odgajanja „zimskih“ pčela, rekao je predsednik Saveza pčelarskih organizacija Srbije Rodoljub Živadinović.
Izveštaji o masovnom uginuću pčela i praznim košnicama stižu iz skoro svih krajeva Srbije. Pomor je ponegde i sto odsto
Pčele, koje imaju ključnu ulogu u proizvodnji hrane, umiru u zapanjujućem broju u Sjedinjenim Američkim Državama.
Po košnici do 1.100 dinara
Речник Народних Израза за Људске Особине и Карактере
Реч/Појам - Позната је чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим текстом на страници када гледа њен распоред. Поента коришћења чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим.
Речник израза за људске особине и карактере
Пратите наш портал
Временска прогноза
Курсна листа
Анкета