Dani ovčarstva 15. maja u Kragujevcu

Foto: Pixabay.com

Foto: Pixabay.com

Udruženje odgajivača ovaca Srbije 15.maja 2021.godine organizuje prvi „Dan ovčarstva 2021“. Manifestacija će se održati u Kragujevcu u , naselje Ždraljica, restoran „Eko plus“, a početak je planiran za 10.00 časova. Dani ovčarstva biće otvoreni uz besedu i lepe reči domaćina.

Program  manifestacije obuhvata:

Otvaranje : 10.00 časova
Radionica: Štavljenje jagnjeće kože
Radionica: Upotreba vunenog prediva u izradi odevnih predmeta
Radionica: Konfekcioniranje jagnjećeg mesa
Izložba umetničkih slika: Slike na jagnjećoj koži
Izložba ovaca članova Udruženja odgajivača ovaca Srbije
Izložba proizvoda od ovčijeg i jagnjećeg mesa i ovčijeg sira
„Školski čas“: Ovčarstvo juče, danas, sutra
9. Degustacija jagnjećeg pečenja
Prijatelji manifestacije su: Grad Kragujevac, Udruženje mladih poljoprivrednika iz Jagodine, PSSS Kragujevac i Centar za strna žita iz Kragujevca.

Organizacioni odbor napominje da se svi učesnici i posetioci manifestacije moraju pridržavati propisanih mera zaštite prema Uredbi o merama za sprečavanje i suzbijanje zarazne bolesti KOVID-19 objavljene u Službenom glasniku RS.

Agroinfo.rs/agrosmart.net

Dani ovčarstva 15. maja u Kragujevcu

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Iako je uvoz mleka prema podacima Ministarstva poljoprivrede smanjen u 2025. za 29 odsto u odnosu na godinu ranije, Srbija se i dalje suočava sa viškom mleka, a proizvođači sa neisplativom cenom otkupa.

Kruševac će, u saradnji sa kineskim partnerima, u narednim godinama dobiti moderan industrijski Naučno-tehnološki park za proizvodnju povrća.

Vlada Srbije donela je na današnjoj sednici Odluku o utvrđivanju poljoprivrednih proizvoda iz sektora u kojima je obavezno zaključenje ugovora između poljoprivrednog proizvođača i prerađivača ili otkupljivača.

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić izjavio je danas da je Srbija 13. izvoznik čipsa u svetu, što predstavlja značajan rezultat za zemlju naše veličine i pokazuje da postoji veliki potencijal za dalji razvoj proizvodnje i prerade krompira.

U vinskom selu Gudurica, kod Vršca, održani su "Dani mladih vina". Dok su predstavljene prve kapljice ovogodišnje berbe, grad je na korak do dobijanja oznake o zaštićenom geografskom poreklu - odluke koja može snažno da utiče na lokalnu ekonomiju, izvoz i razvoj vinskog turizma.

Povećan je izvoz cveća i ukrasnog bilja iz Srbije, ali se i dalje više uvozi nego što se izvozi.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета