Da li beli luk iz prodavnice može da se posadi u bašti?

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Ne postoji kuhinja u našoj zemlji koja ne koristi beli luk, što znači da je prilično neophodan, ne samo u ostavi, već i u bašti. Međutim, nekad se desi da ga kupimo previše, da dugo stoji i da počne da klija. Tada se uglavnom zapitamo da li bismo mogli da ga posadimo. Evo i odgovora.

Glavice belog luka kupljene u prodavnici mogu da se korsite za uzgoj u bašti, ali samo određene. Neophodno je da budu organske, odnosno da nisu tretirane hemijskim preparatima.

Naime, kineski beli luk se tretira hemikalijom za izbeljivanje, kao i hemikalijom koja će da spreči klijanje i pre će da istrune, nego što će da proklija.

Vrlo je moguće da, kada posadite beli luk iz prodavnice, ne dobijete beli luk sa čenovima, već sa okruglom glavicom. Ovako posađen luk je preporuka da se konzumira kao mladi luk, jer mu je to druga godina života kada je biljci prioritet cvet i seme.

Sama sadnja belog luka iz prodavnice je prilično jednostavna, a može da se posadi u zatvorenom prostoru i na otvorenom.

Odvojite čenove, izaberite najveće i svaki od njih posadite u zemlju tako što ćete okrenuti šiljati vrh na gore, odnosno deo gde su krenule da izbijaju peruške. Razmak između čenova treba da bude oko 8 cm. Kad ste ih zaboli u zemlju pokrijte ih sa nekoliko centimetara zemlje.

U roku od tri nedelje bi trebalo da se pojave izdanci. Redovno zalivajte svoj beli luk i, ukoliko je posađen napolju, redovno okopavajte i uklanjajte korov.

Agroinfo.rs

Da li beli luk iz prodavnice može da se posadi u bašti?

Komentari

clomiphene citrate for men side effects Response to Flutamide Withdrawal in Advanced Prostate Cancer in Progression Under Combination Therapy

I m not giving up on my now 4 yo dog buy cheap generic cialis online

finasteride 5 mg for sale Interested parties are invited to participate in this action by submitting written views, opinions, recommendation, and or data

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Veoma brzo, ovaj prirodni antibiotik, sanira posekotine i sprečava infekciju.

Stanovnici Srbije ove jeseni ponovo imaju mnogo problema sa smrdibubama koje koriste svaki otvor na prozoru ili vratima da uđu u kuću.

Verovatno vam se desilo da slučajno ostavite povrće poput krompira u kesi u nekoj posudi u špajzu. Posle izvesnog vremena, jedino sto možete videti jeste da je on zarastao u klice.

U slučaju uboda, krpelja treba izvaditi iz kože što je pre moguće, kako bi se smanjila verovatnoća prenosa infekcije.

Na području naše zemlje trenutno je u toku proizvodnja rasada paradajza, krastavaca, kupusnjača, paprike i drugog povrća.

Saznaće te ali i naučiti nešto novo i zanimljivo o biljkama koje verovatno niste znali...

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета