Ovo su greške koje mnogi prave: NE ZAMRZAVAJTE OVO VOĆE DA MU NE BISTE NARUŠILI KVALITET!

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Naročito usled toplijeg vremena, mnogi od nas praktikuju da stavljaju voće u frižider da ne bi brzo istrulilo, propalo ili u želji da ga sačuvamo i kasnije koristimo. Međutim, nije dobro svako voće stvljati u frižider ili zamrzavati jer će neke od namirnica na ovaj način izgubiti na svom kvalitetu.

Gde grešimo i koje voće ne bi trebalo nikako da se nađe na hladnom mestu poput frižidera, tj. zamrzivača, istržujemo u nastavku.

Neka istraživanja pokazuju da citruse poput limuna, limete, grejpfruta, pomorandže, ne bi trebalo držati u frižideru da se ne bi izgubili ukus, sočnost i vitamini ovih namirnica.

Kivi, banane i mango mogu da se zamrzavaju, ali isključivo ako se prethodno očiste ili iseckaju. Takođe i ananas i koštunjavo voće je potrebno najpre oljuštiti i očistiti pa onda smestiti u zamrzivač. Kada su u pitanju jabuke, slatke sorte su preporučljive za zamrzavanje, a kisele treba izbegavati zamrzavati.

Osim ovih vrsta, treba napomenuti da jagode i borovnice ne bi trebalo zamrzavati jer će postati vodene, izgubiće ukus ili se ubuđati prilikom odmrzavanja. Najzahvalnije za zamrzavanje su maline.

Ako ipak zamrzavate voće, učinite to na sledeći način

Ako ipak rešite da zamrznete voće da biste ga kasnije iskoristili, potrebno je najpre plodove oprati, osušiti ubrusom i očistiti od peteljki ili kore ukoliko postoje. Potom stavite voće u posudu ili kesu za zamrzavanje i ubacite u zamrzivač.

Agroinfo.rs

Ovo su greške koje mnogi prave: NE ZAMRZAVAJTE OVO VOĆE DA MU NE BISTE NARUŠILI KVALITET!

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

I pored prolećnih vremenskih prilika u kalendarskoj zimi, domaći malinjaci trenutno su u dobrom stanju. Poljoprivredni stručnjaci, međutim, procenjuju da će toplo vreme doprineti da preživi i veliki broj bolesti i štetočina

Vlada Srbije odlučila je danas da će hladnjačari, koji nisu prodali prošlogodišnji rod maline, a imaju robu na zalihama, moći da uzmu kredit u Poštanskoj štedionici, rečeno je Tanjugu u Ministarstvu poljoprivrede.

Problemi u malinarstvu prisutni su u celom regionu. U hladnjačama u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Srbiji i dalje su uskladištene velike količine neprodatog voća iz prošle berbe. Na svim tržištima otkupljivači nezvanično najavljuju znatno nižu cenu od prošlogodišnje, ali s tačnim iznosom još niko ne izlazi.

Prošle godine otkupna cena maline zabeležila je rekord. Međutim, mnogo je proizvođača koji nisu uspeli da naplate potraživanja. Hiljade tona maline još uvek u hladnjačama.

Iako mleko može da traje relativno dugo u frižideru, postoji jedan trik kako da traje tri nedelje, pa i duže, piše britanski “Ekspres”.

Maline uglavnom sazrevaju krajem juna, ali morate znati da sezona malina prilično kratko traje. Najvažnije je da nabavite maline koje su čvrste i krupne, ali nemojte birati one koje su preterano zrele.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета