Zabeležene niže cene tovnih bikova, krava i teladi na tržištu

Foto: Unsplash

Foto: Unsplash

Prošle nedelje su zabeležene niže cene tovnih bikova u Užicu i teladi u Požarevcu. Osim toga, niža je bila i cena krava za klanje. U nastavku teksta su istaknute cene žive stoke na tržištu.

Pad cene tovnih bikova telesne mase preko 500 kilograma SM rase tokom druge sedmice avgusta evidentiran je na stočnoj pijaci u Užicu. Dominirao je iznos od 240 din/kg.

Niža je, takođe, bila i cena krava za klanje, jer su se najčešće mogle pazariti po ceni od 150 din/kg.

U klanicama na području zlatiborskog regiona došlo je do pada otkupne cene tovnih bikova SM rase telesne mase preko 500 kilograma.

Na stočnoj pijaci u Požarevcu je zabeležen pad dominantne cene teladi SM rase telesne mase do 160 kilograma u odnosu na prethodni period. Dominirao je iznos od 370 din/kg.

U klanicama na području Braničevskog regiona je pored teladi SM rase telesne mase do 160 kilograma i krava za klanje protekle sedmice vršen otkup tovne junadi telesne mase do 300 kilograma po dominantnoj ceni od 230 din/kg.

Cene prasadi, tovnih svinja, krmača za klanje
Dominantna prodajna cena prasadi telesne mase od 16 do 25 kilograma bila je viša na stočnoj pijaci u Sremskoj Mitrovici. Iznosila je 220 din/kg. Identična je situacija evidentirana i u klanicama na području Sremskog regiona.

Otkupna cena tovnih svinja telesne mase od 80 do 120 kilograma bila je viša a cena krmača za klanje niža u odnosu na prethodni period u klanicama na području srednjebanatskog regiona.

Dominantna cena tovljenika iznosila je 165 din/kg, a krmača za klanje 120 din/kg.

Cene jagnjadi
Na pijaci žive stoke u Užicu došlo je do rasta cene jagnjadi tokom druge sedmice avgusta. Domnantna cena iznosila je 270 din/kg.

Otkupna cena jagnjadi bila je viša i u klanicama zlatiborskog regiona u odnosu na prethodni period, pošto je dominirao iznos od 260 din/kg. Klaničari sa područja raškog regiona zabeležili su rast otkupnih cena jagnjadi na 250 din/kg, jaradi na 200 din/kg i ovaca na 140 din/kg protekle sedmice.

Žitarice i stočna hrana
Rast cena sojine sačme i suncokretove sačme evidentiran je u maloprodajnim objektima na području Kraljeva. Za sojinu sačmu je trebalo izdvojiti 105 din/kg, a za suncokretovu sačmu 57 din/kg.

Na pijaci u ovom gradu došlo je do pada cena pšenice upakovane u džakove i stočnog brašna na 28 din/kg. Sojina sačma je bila skuplja, a suncokretova sačma jeftinija tokom protekle nedelje u maloprodajnim objektima na području Užica. Za sojinu sačmu su kupci trebali da izdvoje 96 din/kg, a za suncokretovu sačmu 60 din/kg.

Agroinfo.rs/agromedia.rs

Zabeležene niže cene tovnih bikova, krava i teladi na tržištu

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Ljudi teško podnose toplotni udar i ovih dana spas od sunca traže u hladovini i pod klima uređajima.

Koliko se zadrži trenutna otkupna cena ili tovljenici uskoro poskupe, što stočari priželjkuju, moguće je očekivati da pojedini obori više ne budu prazni

Cene hrane za životinje, energenata, mineralnih đubriva, zaštitinih sredstava i transporta višestruko su uvećane u protekle dve i po godine, zbog pandemije koronavirusa i krize u Ukrajini, što je uslovilo smanjenu proizvodnju stočarskih proizvoda. Privrednici predlažu da se merama zaustavi pad u stočarskoj proizvodnji, koja kod nas predstavlja veliki potencijal.

Ovo što vam sada pišemo nije niti daleka budućnost, već suvarnost koja se dešava upravo u Srbiji.

Na predlog Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, Vlada Republike Srbije je donela Uredbu o utvrđivanju godišnjeg programa mera za sprovođenje odgajivačkog programa za 2022. godinu.

Počelo je podnošenje zahteva za podsticaje u stočarstvu i to za tov junadi, jagnjadi, jaradi i svinja, kao i za podsticaje za krave za uzgoj teladi za tov

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета