Bagremov med vrhunskog kvaliteta, pčelari traže 8 evra za kilogram

Foto: Pixabay.com
Bagremova paša je završena i vrcanje meda je uveliko u toku. Kako stvari stoje, prema prvim izvrcanim količinama, bagremov med iz Srbije ove godine biće vrhunskog kvaliteta, jako je svetao i sa veoma niskim procentom vlage, objavio je Savez pčelarskih organizacija Srbije (SPOS).
Pčelari su dobro informisani o prinosima bagremovog meda u drugim državama, jer samo Rumunija i Bugarska imaju neke količine bagremovog meda. Ali i ta mo suprinosi ispod 20% od višegodišnjeg proseka, mada je i tamo dosta šaren prinos zavisno od regiona do regiona, te su te prve informacije dosta nepouzdane, navodi dalje SPOS.
Delegacija Pogona „Naš med“ boravila je dva dana u Italiji razgovarajući sa dosadašnjim i sa potencijalnim kupcima meda.
Delegacija je prenela poruku srpskih pčelara da za ovogodišnji rod bagremovog meda traže 8 evra za kilogram, kao i da će se u naredne 2-3 nedelje prikupiti detaljne informacije o količinama meda koje Srbija može da ponudi.
agrosmart.net/Agroinfo.rs
Komentari
Ostavi komentar
Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.
Повезане вести
Masovno uginuće pčela u Srbiji pretvara se u pravu ekonomsku katastrofu - šteta bi mogla da premaši čak 100 miliona evra, procenjuju stručnjaci iz Saveza pčelarskih organizacija Srbije.
U Srbiji je u toku masovno uginuće pčela, do sada je stradalo više od 50 odsto društava, a uzrok je, verovatno, prošlogodišnja suša i nedostatak polena zbog čega su loše hranjene tokom perioda odgajanja „zimskih“ pčela, rekao je predsednik Saveza pčelarskih organizacija Srbije Rodoljub Živadinović.
Izveštaji o masovnom uginuću pčela i praznim košnicama stižu iz skoro svih krajeva Srbije. Pomor je ponegde i sto odsto
Pčele, koje imaju ključnu ulogu u proizvodnji hrane, umiru u zapanjujućem broju u Sjedinjenim Američkim Državama.
Pušten u rad prvi gradski medomat u Sremskoj Mitrovici, prilikom prezentacije rezultata projekta Zasnivanje ekonološki prihvatljive proizvodnje meda u blizini SRP Zasavica
Početak proleća praćen smenom obilnih kiša i visokih temperatura, smanjiće knjaževačkim pčelarima prvi prinos bagremovog meda u dolini Timoka. Ipak mnogi koji svoje košnice sele, pokušaće da to nadoknade u Gabrovnici, selu u podnožju Stare planine, gde bagrem poslednji cveta i gde košnice godinama dovoze pčelari iz drugih gradova.
Речник Народних Израза за Људске Особине и Карактере
Реч/Појам - Позната је чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим текстом на страници када гледа њен распоред. Поента коришћења чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим.
Речник израза за људске особине и карактере
Пратите наш портал
Временска прогноза
Курсна листа
Анкета