Dobra saradnja Srbije i Izraela: Raste izvoz domaćih poljoprivrednih proizvoda u ovu zemlju

Foto: Pixabay
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Branislav Nedimović uputio je poziv novom izraelskom ministru poljoprivrede Odedu Foreru da poseti Srbiju za vreme Poljoprivrednog sajma u Novom Sadu. Dve zemlje beleže uspešnu saradnju u oblasti poljoprivrede koja će se nastaviti.
Ministru Nedimoviću je tokom sastanka, ambasador Izraela Jahel Vilan predstavio i novu agrarnu politiku njegove Vlade, posebno na temu uvoza proizvoda sa kojima Srbija može da pronađe svoje mesto na tom tržištu.
Podsećanja radi, naša zemlja beleži suficit u razmeni poljoprivrednih proizvoda sa Izraelom i to u vrednosti od 20 miliona dolara, pri čemu se u tu zemlju najviše izvoze jagnjad, proizvodi od pšenice, kao i bobičasto voće, poput maline i borovnice. Imajuću u vidu dosadašnji rast izvoza, takav trend se očekuje i u narednom periodu.
Agroinfo.rs/agrotv.net
Komentari
Ostavi komentar
Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.
Повезане вести
Srbija je jedan od većih proizvođača malina na svetu, a maline sa ovih prostora stigle su čak i do Novog Zelanda. Međutim, jedan čitalac lista Danas iz Hamiltona na Novom Zelandu se šokirao kada je u lokalnom mega marketu našao maline iz zavičaja, pa uporedio koliko one koštaju u Srbiji.
Uprava za agrarna plaćanja ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede raspisala je Javni poziv za subvencije za krave za uzgoj teladi koji je otvoren do 30. septembra 2025. godine, a iznos podsticaja po grlu je 20.000 dinara.
Nedaleko od Bačkog Petrovca i Bačke Palanke nalazi se selo Gložan u kojem se od 2019. godine razvija kvantna poljoprivreda. Reč je o inovativnom pristupu koji koristi prirodne metode poboljšanja – unapređivanja semena, nege i prskanja biljaka.
Ministar poljoprivrede Srbije Dragan Glamočić boravi u zvaničnoj poseti Sloveniji povodom učešća Srbije kao zemlje partnera na 63. Međunarodnom sajmu poljoprivrede i hrane – AGRA 2025, koji se održava u Gornjoj Radgoni, u Sloveniji.
Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo dodelio je danas ugovore vredne 450 miliona dinara za nabavku opreme i sistema za navodnjavanje i opreme za poboljšanje vodnog, vazdušnog i toplotnog režima biljaka u Vojvodini u 2025. godini.
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede ponovo je upozorilo sve poljoprivrednike da je paljenje strnjike, smeća i biljnih ostataka na otvorenom ne samo opasna i pogrešna praksa, već i, kako kažu, postupak koji ostavlja nesagledive posledice po zemljište, imovinu, životnu sredinu i zdravlje ljudi.
Речник Народних Израза за Људске Особине и Карактере
Реч/Појам - Позната је чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим текстом на страници када гледа њен распоред. Поента коришћења чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим.
Речник израза за људске особине и карактере
Пратите наш портал
Временска прогноза
Курсна листа
Анкета