BLAGOVREMENOM REAKCIJOM SPREČENA TEŽA SITUACIJA

Foto:Pixabay.com

Foto:Pixabay.com

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Branislav Nedimović izjavio je da su preduzete sve mere u odbrani od poplava i najavio da će biti pripremljen poseban program pomoći za ljude koji su zbog obilnih padavina pretrpeli štetu, objavljeno je na sajtu Vlade Srbije.

Izvor:

BLAGOVREMENOM REAKCIJOM SPREČENA TEŽA SITUACIJA

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Uprava za agrarna plaćanja pri Ministarstvu poljoprivrede raspisala je javni poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje za investicije u unapređenje i razvoj ruralne infrastrukture a zainteresovane lokalne samouoprave

Vlada Srbije usvojila je Uredbu o raspodeli podsticaja u poljoprivredi i ruralnom razvoju, a budžetom je predviđeno čak 109,6 milijardi dinara za različite vidove pomoći farmerima

Nakon što talas poskupljenja zaljuljao cene na pijačnim tezgama širom Srbije prethodnih godina, ovog proleća može se reći da je došlo do stagnacije i da je većina cena ostala na nivou prošlogodišnjih. Na čačanskoj pijaci ponuda je kao i obično jako bogata i šarenolika, ali ni potražnja nije mala.

Vlada Republike Srbije opredelila je u 2025. godini ukupno 135 miliona dinara za podsticaje u okviru Programa podrške razvoju preduzetništva, od čega je 50 miliona dinara namenjeno konkretno za podršku ženama na selu.

Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić izjavio je da je zbog povećanih zaliha mleka obustavljeno izdavanje dozvola za uvoz mleka, proizvoda od mleka i proizvoda od palminog ulja, koji zamenjuju mleko.

U Jablaničkom okrugu pod krompirom je 1.700 hektara. Poslednjih nekoliko godina povećava se broj povrtara koji gaje mlad krompir. Ovog proleća zbog mraza rod je prepolovljen ali je cena znatno viša nego lane.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета