Donet program za uređenje poljoprivrednog zemljišt

Foto: Pixabay.com

Foto: Pixabay.com

Vlada Srbije donela je uredbu o utvrđivanju programa izvođenja radova na zaštiti, uređenju i korišćenju poljoprivrednog zemljišta za 2020. godinu

Ovom uredbom utvrđuje se Program izvođenja radova na zaštiti, uređenju i korišćenju poljoprivrednog zemljišta za ovu godinu, koji je odštampan uz ovu uredbu i čini njen sastavni deo.

Na teritoriji Republike Srbije, osim na teritoriji autonomnih pokrajina, u 2020. godini na osnovu ovog programa izvršiće se radovi na zaštiti, uređenju i korišćenju poljoprivrednog zemljišta, odnosno nova investiciona i druga ulaganja koja obuhvataju:

1) radove, odnosno ulaganja koji se odnose na uređenje poljoprivrednog zemljišta:

(1) komasacija,
(2) nabavka nove opreme za navodnjavanje,
(3) iskop/bušenje bunara u funkciji navodnjavanja;

2) studijsko-istraživačke radove, programe i projekte u oblasti zaštite, uređenja i korišćenja poljoprivrednog zemljišta od značaja za Republiku Srbiju.

Program možete preuzeti http://www.agronews.rs/donet-program-za-uredenje-poljoprivrednog-zemljista/

Izvor:agronews.rs

Donet program za uređenje poljoprivrednog zemljišt

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Uprava za agrarna plaćanja pri Ministarstvu poljoprivrede raspisala je javni poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje za investicije u unapređenje i razvoj ruralne infrastrukture a zainteresovane lokalne samouoprave

Vlada Srbije usvojila je Uredbu o raspodeli podsticaja u poljoprivredi i ruralnom razvoju, a budžetom je predviđeno čak 109,6 milijardi dinara za različite vidove pomoći farmerima

Nakon što talas poskupljenja zaljuljao cene na pijačnim tezgama širom Srbije prethodnih godina, ovog proleća može se reći da je došlo do stagnacije i da je većina cena ostala na nivou prošlogodišnjih. Na čačanskoj pijaci ponuda je kao i obično jako bogata i šarenolika, ali ni potražnja nije mala.

Vlada Republike Srbije opredelila je u 2025. godini ukupno 135 miliona dinara za podsticaje u okviru Programa podrške razvoju preduzetništva, od čega je 50 miliona dinara namenjeno konkretno za podršku ženama na selu.

Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić izjavio je da je zbog povećanih zaliha mleka obustavljeno izdavanje dozvola za uvoz mleka, proizvoda od mleka i proizvoda od palminog ulja, koji zamenjuju mleko.

U Jablaničkom okrugu pod krompirom je 1.700 hektara. Poslednjih nekoliko godina povećava se broj povrtara koji gaje mlad krompir. Ovog proleća zbog mraza rod je prepolovljen ali je cena znatno viša nego lane.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета