Svi bacamo pokvareno mleko, a nismo ni svesni koliko je korisno

Foto:unsplash.com

Foto:unsplash.com

Saznajte kako ga pametno iskoristiti

Pažljivo pogledajte boju pokvarenog mleka, ako je normalne boje, belo – još može da se koristi. Ako je promenilo boju, bacite ga.

Počnimo sa predlozima:

Kalcijum u mleku može pomoći biljkama da brže rastu i štititi ih od truljenja.

Ako ste se pitali kojim vrstama biljaka najviše prija prihrana iz mleka, to su engleski bršljan, begonija i afrička ljubičica. Dobar je izbor za zaštitu povrća, poput tikvica i paradajza, posebno ako ga gajite u bašti.

Međutim ovo nije sve.

Mlečna kiselina je savršen način da pripremite odrezak ili biftek. Biftek pre termičke obrade može da odstoji u pokvarenom mleku.

Od pokvarenog mleka uvek možete da dobijete kajmak, a recepata je mnogo.

Mleko koje više nije za upotrebu u ishrani možete i koristiti kao kremu za lice. Izmasirajte svoje lice pokvarenim mlekom, pa onda to isperite vodom. Rezultate ćete videti jako brzo.

Agroinfo.rs/unaworld

Svi bacamo pokvareno mleko, a nismo ni svesni koliko je korisno

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić izjavio je danas da će Ministarstvo bez odlaganja uputiti inspekcijske službe u sve mlekare u Srbiji, piše agencija Beta.

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede otpočelo je izradu nacrta zakona kojim se uvodi sistem provera celog lanca proizvodnje hrane u zemlji, po principu – od njive do trpeze, kao i sistem kontrola hrane iz uvoza.

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srbije Dragan Glamočić najavio je danas jačanje uloge Nacionalne referentne laboratorije u Batajnici, kao i početak rada Centralne laboratorije za kontrolu kvaliteta mleka od januara 2026. godine.

Poziv mlekara i stočara nadležnim državnih organima na razgovor, zbog, kako su naveli, „neodrživog stanja u poljoprivredi“ za sada je okončan porukom da “Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede ostaje otvoreno za saradnju i dijalog sa poljoprivrednim udruženjima“, ali da će udruženja morati da „pokažu svoju reprezentativnost na transparentan način“, ne navodeći na šta su tačno mislili

U Srbiji broj goveda manji je u 2024. godini nego u 2023. za 3,7 odsto.

Hrana za jaganjce koja je iz Srbije izvezena u Bugarsku, ima 25 puta više aflatoksina od dozvoljenog, objavljeno je na RASFF, portalu EU za oglašavanje nebezbedne hrane.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета