Prikaz najnovijih cena na tržištu stočne hrane u Srbiji

foto: pixabay
Aktuelne cene na stočnim pijacama, specijalizovanim radnjama i poljuprivrednim gazdinstvima prikazane su za sledeće ratarske kulture: kukuruz, suncokretova i sojina sačmu, lucerkino seno u balama, pšenica i stočni ječam
Na pijaci u Čačku evidentiran je rast cene okrunjenog, prirodno sušenog kukuruza 23 rsd/kg. U maloprodajnim objektima na području Čačka može se pazariti sojina sačma po ceni od 73 rsd/kg, suncokretova sačma po ceni od 26 rsd/kg i lucerkino brašno po ceni od 50 rsd/kg. Na gazdinstvima u okolini Čačka može se pazariti lucerkino seno u balama po ceni od 18 rsd/kg.
Na gazdinstvima u okolini Pančeva evidentiran je rast cena okrunjenog, prirodno sušenog kukuruza upakovanog u džakove od 50 kg, kao i pšenice. Za kukuruz je trebalo izdvojiti 16.5 rsd/kg, a za pšenicu 21 rsd/kg.
U Šapcu zabeležen je rast cene pšenice na 23 rsd/kg.
Na gazdinstvima u okolini Kikinde došlo je do rasta cena lucerkinog sena u balama na 180 dinara po bali i kukuruza u rinfuzu na 19 din/kg. U maloprodajnim objektima na području Kikinde evidentiran je pad cene sojine sačme na 66 din/kg i suncokretove sačme na 40 din/kg.
Na pijaci u Požarevcu cena lucerkinog sena u balama bila je viša, pošto je iznosila 19 rsd/kg.
Na pijaci u Kraljevu mogli su se pazariti okrunjen, prirodno sušen kukuruz upakovan u džakove od 50 kilograma po ceni od 23 rsd/kg. Stočni ječam košta 26 rsd/kg a pšenica 25 rsd/kg.
Najzad, na gazdinstvima u okolini Niša cene kukuruza i pšenice su izjednačene. Kod oba poljoprivredna proizvoda cena iznosi 20 rsd/kg.
Izvor:agromedia.rs
Prikaz najnovijih cena na tržištu stočne hrane u Srbiji
Ostavi komentar
Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.
Повезане вести
Ministarstvo poljoprivrede saopštilo je danas da je, u prethodna dva meseca, poljoprivredna inspekcija sprovela 53 nadzora u poslastičarnicama širom Srbije, tokom kojih su kontrolisani proizvodi od sladoleda i drugi poslastičarski proizvodi, a nepravilnosti su utvrđene u 31 objektu.
Šljiva je u Srbiji oduvek bila više od voća – ona je simbol istorije, običaja i verovanja. O njoj su pevane pesme, ispod njenih grana su polagane zakletve, njenom rakijom su se lečili bolesni, nazdravljalo u radosti i oplakivala smrt.
Masovno uginuće pčela u Srbiji pretvara se u pravu ekonomsku katastrofu - šteta bi mogla da premaši čak 100 miliona evra, procenjuju stručnjaci iz Saveza pčelarskih organizacija Srbije.
Vrednost tržišta cveža i urkasnog bilja u Srbiji je oko 43 miliona evra i raste godišnjom stopom od oko 20 odsto a uvozimo 86% te vrednosti
Stočni fond je u opadanju, pogotovo od 2022. godine a agrarni budžet je nikad veći
Cene poljoprivrednog zemljišta u Srbiji dostižu nivoe Evropske unije, s najskupljim hektarima u Sremu. Stranci ne mogu biti vlasnici, dok investitori i ratari sve više ulažu u plodne oranice.
- Најновије
- Најчитаније
Komentari