Poljoprivredna inspekcija sprovela 53 nadzora u poslastičarnicama u Srbiji

Foto:freepik

Foto:freepik

Ministarstvo poljoprivrede saopštilo je danas da je, u prethodna dva meseca, poljoprivredna inspekcija sprovela 53 nadzora u poslastičarnicama širom Srbije, tokom kojih su kontrolisani proizvodi od sladoleda i drugi poslastičarski proizvodi, a nepravilnosti su utvrđene u 31 objektu.

Nadzor je sproveden uoči početka letnje sezone, a inspektori su proveravali dokaze o bezbednosti sladoleda, higijenske uslove, funkcionalnost HACCP sistema, sledljivost sirovina i proizvoda, kao i upise u Centralni registar objekata, navedeno je u saopštenju, prenosi Beta.

Kako je precizirano, u 13 poslastičarnica nije bilo laboratorijskih izveštaja o analizama na parametre bezbednosti, dok je kod 14 utvrđeno loše higijensko stanje i nedostaci u funkcionisanju HACCP sistema.

U četiri slučaja konstatovana je nepravilna sledljivost i nepropisno deklarisanje proizvoda, a svi prekršaji sankcionisani su u skladu sa zakonom, izricanjem upravnih i kaznenih mera.

Istaknuto je da poljoprivredna inspekcija nastavlja sa pojačanim kontrolama i tokom leta, sa ciljem zaštite zdravlja potrošača i očuvanja bezbednosti hrane na tržištu.

 

Agroinfo.rs/B08S

Poljoprivredna inspekcija sprovela 53 nadzora u poslastičarnicama u Srbiji

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Šljiva je u Srbiji oduvek bila više od voća – ona je simbol istorije, običaja i verovanja. O njoj su pevane pesme, ispod njenih grana su polagane zakletve, njenom rakijom su se lečili bolesni, nazdravljalo u radosti i oplakivala smrt.

Masovno uginuće pčela u Srbiji pretvara se u pravu ekonomsku katastrofu - šteta bi mogla da premaši čak 100 miliona evra, procenjuju stručnjaci iz Saveza pčelarskih organizacija Srbije.

Vrednost tržišta cveža i urkasnog bilja u Srbiji je oko 43 miliona evra i raste godišnjom stopom od oko 20 odsto a uvozimo 86% te vrednosti

Stočni fond je u opadanju, pogotovo od 2022. godine a agrarni budžet je nikad veći

Cene poljoprivrednog zemljišta u Srbiji dostižu nivoe Evropske unije, s najskupljim hektarima u Sremu. Stranci ne mogu biti vlasnici, dok investitori i ratari sve više ulažu u plodne oranice.

Zahlađenje sa kišom u odnosu na protekle dane ne bi trebalo da naudi ranim sortama voća, procvetalog usled toplog vremena krajem februara sve dok ne nastupi naglo snižavanje temperature ispod nule.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета