9,5 miliona dinara za mlade poljoprivrednike za kupovinu opreme

Foto:Pixabay.com

Foto:Pixabay.com

Dodela bespovratnih sredstava mladim poljoprivrednicima i bračnim parovima koji ostaju na selu i planiraju da se bave poljoprivrednom proizvodnjom i ove godine se sprovodi u šumadijskoj opštini Knić.

Ove godine je 31 poljoprivredno gazdinstvo, dobilo sredstva u visini od 100.000 - 400.000 dinara, kako bi mogli da prošire sopstvenu proizvodnju i kupe mašine i opremu koja im je neophodna, navodi RTV. Pored biljne proizvodnje, konkurisali su i poljoprivrednici koji se bave stočarstvom. Iz ove lokalne samouprave kažu da je važno da su u 2020. godini obezbedili isti iznos sredstva kao i za prošlu godinu, tačnije četiri miliona dinara. Ipak, uz pomoć Vlade Srbije i ministarstva za demografiju i populacionu politiku, ova sredstva su sada više nego udvostručena tako da iznose za tekuću godinu devet i po miliona.

Za navedene subvencije vlada i veliko interesovanje među proizvođačima pa je tako njih 107 podnelo zahteve. Pravo na iznos koji je predviđen za ovu godinu, ostvarila je 31 porodica. "Mislim da je ovo smer prema kom treba dugoročno da se krećemo i da nastojimo da ga ostvarimo, kako bi ojačali mlade porodice koje ostaju na selu", navodi Srećko Ilić, član opštinskog veća za razvoj mesnih zajednica.

Proizvodnja na koju se uglavnom odluče poljoprivrednici iz ove opštine su stočarska, plastenička i povrtarska. Usled velikog interesovanja za ovu meru podrške, navedeni program nastaviće da se sprovodi i u narednim godinama.

agroklub.rs

9,5 miliona dinara za mlade poljoprivrednike za kupovinu opreme

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Prošle godine subvencije je koristilo više od 1.000 poljoprivednika na području Valjeva.

Masovno uginuće pčela u Srbiji pretvara se u pravu ekonomsku katastrofu - šteta bi mogla da premaši čak 100 miliona evra, procenjuju stručnjaci iz Saveza pčelarskih organizacija Srbije.

Vrednost tržišta cveža i urkasnog bilja u Srbiji je oko 43 miliona evra i raste godišnjom stopom od oko 20 odsto a uvozimo 86% te vrednosti

Stočni fond je u opadanju, pogotovo od 2022. godine a agrarni budžet je nikad veći

Cene poljoprivrednog zemljišta u Srbiji dostižu nivoe Evropske unije, s najskupljim hektarima u Sremu. Stranci ne mogu biti vlasnici, dok investitori i ratari sve više ulažu u plodne oranice.

Predsednik Upravnog odbora Sabora proizvođača agroprivrede Srbije (SPAS) Zoran Milićević uputio je danas pismo predsednici Skupštine Srbije Ani Brnabić u kome je obaveštava da će, ukoliko se ne isplati subvencija od 17.000 dinara za sertifikovano seme, doći da blokiraju Beograd.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета