Otkupna cena pšenice će se znati kad država odobri novac za otkup

Foto:Pixabay.com

Foto:Pixabay.com

Predstavnici Ministartva poljoprivrede Srbije obećali su danas Nezavisnoj asocijaciji poljoprivrednika Srbije da će direkcija Robnih rezervi objaviti otkupnu cenu pšenice čim Vlada odobri novac za otkup, rekao je predsednik Skupštine tog udruženja Ivan Vučković

Posle sastanka u Ministarstvu poljoprivrede on je rekao Beti da su Robne rezerve pre deset dana uputile zahtev Vladi da obezbedi novac za otkup pšenice, i da su predstavnici tog udruženje zamoljeni da sačekaju na odgovor do kraja sledeće nedelje.

Nezavisna asocijacija poljoprivrednika Srbije tražila je da Robne rezerve pre žetve objave otkupnu cenu pšenice od 22 dinara po kilogramu, a pre dva dana je odložila protest zbog toga što se na odgovor čeka mesec dana.

Vučković je rekao da je to Udruženje predložilo da otkupna cena pšenice bude 22 dinara po kilogramu, jer je prošle godine, kad je rod bio mnogo bolji, otkupna cena bila 20 dinara.

Dodao je da predstavnici Ministarstva poljoprivrede na današnjem sastanku nisu bili protiv tog predloga.

“Otkupljivači pšenice su planirali da je plate 17-18 dinara po kilogramu, pa je kasnije prodaju po višim cenama, a proizvodjači nemaju gde da je uskladište i čekaju da je posle žetve prodaju po višoj ceni”, rekao je Vučković.

Istakao je da poljoprivrednici ne traže nerealnu cenu, jer stočno brašno koje sadrži najvećim delom pšeničnu ljusku košta 23 dinara po kilogramu.

Vučković je rekao da su od Ministartva poljoprivrede tražili da reši problem registracije kombajna uvezenih iz EU.

“Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije za registraciju kombajna kako bi mogli da putevima stignu do njiva, traži odjavu saobraćajne dozvole u zemlji iz koje su uvezeni”, rekao je Vučković.

Problem je što se kombajni i druge poljoprivredne mašine brzine do 20 kilometara na sat, ne registruju u zemljama EU, te se ne može odjaviti registracija da bi kombajn bio registrovan u Srbiji.

Izvor:beta

 

Otkupna cena pšenice će se znati kad država odobri novac za otkup

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Nakon što talas poskupljenja zaljuljao cene na pijačnim tezgama širom Srbije prethodnih godina, ovog proleća može se reći da je došlo do stagnacije i da je većina cena ostala na nivou prošlogodišnjih. Na čačanskoj pijaci ponuda je kao i obično jako bogata i šarenolika, ali ni potražnja nije mala.

Šljiva je u Srbiji oduvek bila više od voća – ona je simbol istorije, običaja i verovanja. O njoj su pevane pesme, ispod njenih grana su polagane zakletve, njenom rakijom su se lečili bolesni, nazdravljalo u radosti i oplakivala smrt.

Masovno uginuće pčela u Srbiji pretvara se u pravu ekonomsku katastrofu - šteta bi mogla da premaši čak 100 miliona evra, procenjuju stručnjaci iz Saveza pčelarskih organizacija Srbije.

Predstavnici Vlade Srbije i predstavnici udruženja odgajivača svinja i živine su se danas dogovorili o donošenju kratkoročnih mera koje bi doprinele prevazilaženju pojedinih problema.

Od 1. marta kilogramsko pakovanje brašna malo će da poskupi, dogovorili su se predstavnici Ministarstva privrede i Poslovnog udruženja Žitounija odlučujući o izmeni Uredbe o ograničenju visine osnovnih životnih namirnica.

Vrednost tržišta cveža i urkasnog bilja u Srbiji je oko 43 miliona evra i raste godišnjom stopom od oko 20 odsto a uvozimo 86% te vrednosti

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета