Usvojen predlog rebalansa budžeta: Poljoprivrednom sektoru 5,5 milijardi dinara

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Odbor za poljoprivredu Skupštine Srbije usvojio je predlog rebalansa republičkog budžeta koji se odnosi na uvećanje sredstava kojima raspolaže Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, u iznosu od 5,508 milijardi dinara.

– Najveći deo ovog iznosa, odnosno blizu 4,9 milijardi, biće usmeren Upravi za agrarna plaćanja na ime subvencionisanja poljoprivredne proizvodnje, 490 miliona dinara dobiće Republička direkcija za vode i 70 miliona Direkcija za nacionalne laboratorije – rekao je, obrazlažući predlog, državni sekretar u Ministarstvu poljoprivrede Senad Mahmutović.

On je naglasio da je ovo povećanje budžetskih sredstava Ministarstva za 10 odsto, čime se stiglo do zakonom propisanih pet odsto učešća namenskih sredstava za poljoprivredu u budžetu.

Član Odbora, poslanik Milija Miletić, naglasio je da je su ova sredstva dobijana na uporno insistiranje tog skupštinskog tela da se proizvođačima obezbedi novac za podsticaje, kako bi im bila isplaćena dugovanja za prethodne tri godine.

– Veliki broj proizvođača sa jugoistoka Srbije koji su u teškom položaju, očekuju da bi platili poreze i doprinose, ovim će se to konačno rešiti – rekao je Miletić.

Agroinfo.rs/agrotv.net

Usvojen predlog rebalansa budžeta: Poljoprivrednom sektoru 5,5 milijardi dinara

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

U godini na izmaku, budžet za poljoprivredu AP Vojvodine iznosio je blizu 7 milijardi dinara, dok će za narednu 2022. godinu biti uvećan, te iznositi 8.369.906.166 dinara.

Agrarni budžet za narednu 2022. godinu biće za 18 odsto viši, odnosno iznosiće 62 milijarde dinara.

U narednoj 2022. godini za Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede iz budžeta će biti izdvojeno 62 milijarde dinara. što je uvećanje za 17,5 odsto u odnosu na prošlu 2021. godinu.

Prerada i premijum proizvodi nešto je što nedostaje srpskoj poljoprivredi. U budućnosti će agrar preživeti samo ako proizvede hranu vrhunskog kvaliteta i što većeg stepena prerade.

Iako u medijima često slušamo o povećanju plata, mnogo ređe se ipak govori o povećanju cena životnih namirnica. Malo po malo, u toku pandemije su se i cene povećavale, pa danas gotovo da nemamo račun da u prodavnicu uđemo bez 2.000 dinara.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета