UKIDAJU SE PREMIJE ZA MLEKO?? Stigao odgovor ministarstva

Foto:pixabay

Foto:pixabay

Povodom toga što se od strane pojedinih asocijacija proizvođača mleka na društvenim mrežama i Viber grupama asocijacija širi lažna i netačna vest o ukidanju premija za mleko, Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede obaveštava javnost o sledećem:

"Informacija da Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede ukida premije za mleko apsolutno je zlonamerna i neistinita. Na sastancima koji su održani u Vladi Republike Srbije i u Ministarstvu poljoprivrede, predstavnicima asocijacija proizvođača mleka direktno i lično je rečeno da se premije za mleko ne ukidaju i tim povodom su zamoljeni da ne šire lažne vesti u javnosti, ali uprkos tome neodgovorni pojedinci iz asocijacija nastavili su sa objavljivanjem netačnih informacija, pozivajući proizvođače na protest. Ovakvi potezi jasno govore da su motivi određenih pojedinaca iz asocijacija druge prirode i da nemaju nikakve veze sa dijalogom za poboljšanje položaja proizvođača mleka u Republici Srbiji", navelo je ministarstvo u saopštenju.

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede je u više navrata naglasilo da je u potpunosti otvoreno za dijalog sa svim sektorima poljoprivrede u Republici Srbiji, sa ciljem konstruktivnih razgovora i zajedničkog iznalaženja prihvatljivih rešenja za probleme u poljoprivredi, u prilog čemu govori i činjenica da je ministar dr Aleksandar Martinović, zajedno sa svojim saradnicima, već do sada održao niz sastanaka sa velikim brojem asocijacija poljoprivrednika i predstavnika prerađivačke industrije.

Udruženja koja šire ovakve informacije sama su sebe isključila iz daljeg dijaloga sa Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, dodali su.

 

 

Agroinfo.rs

UKIDAJU SE PREMIJE ZA MLEKO?? Stigao odgovor ministarstva

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede saopštilo je danas da je Uprava za agrarna plaćanja raspisala javni poziv za podnošenje zahteva za podsticaje u izgradnju i opremanje poljoprivrednih objekata, koji će biti otvoren do 11. jula ove godine.

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede otpočelo je izradu nacrta zakona kojim se uvodi sistem provera celog lanca proizvodnje hrane u zemlji, po principu – od njive do trpeze, kao i sistem kontrola hrane iz uvoza.

Proizvođači mleka, članovi udruženja „Naše mleko“ i Udruženja za spas i opstanak stočarstva zapadne Srbije najavili su danas da će blokirati Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srbije i zatražiti ostavku ministra Dragana Glamočića, ako ih ne primi na razgovor do petka.

Agrarni izvoz Srbije u prva tri meseca ove godine iznosi 1,3 milijarde evra, 10,9 odsto više nego u istom periodu 2024. godine, saopštilo je danas Ministarstvo poljoprivrede.

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srbije Dragan Glamočić najavio je danas jačanje uloge Nacionalne referentne laboratorije u Batajnici, kao i početak rada Centralne laboratorije za kontrolu kvaliteta mleka od januara 2026. godine.

Poziv mlekara i stočara nadležnim državnih organima na razgovor, zbog, kako su naveli, „neodrživog stanja u poljoprivredi“ za sada je okončan porukom da “Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede ostaje otvoreno za saradnju i dijalog sa poljoprivrednim udruženjima“, ali da će udruženja morati da „pokažu svoju reprezentativnost na transparentan način“, ne navodeći na šta su tačno mislili

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета