Биљке које могу преживјети и у најмрачнијим просторијама

Foto:Pixabay

Foto:Pixabay

Када бирате биљку, добро се информишите о томе који су услови за одржавање потребни и можете ли их испунити.

Оне могу привући лијепим изгледом, али то ништа не вриједи ако пропадну јер их не можете уздржавати. Ове биљке су лијепе, а не треба им пуно свјетлости.

1. Госпин власак

То је лијепа и њежна папрат с фино разгранатим лишћем која се узгаја као собно цвијеће. Боље успијева зими, ако је не држите у гријаној просторији. Довољна јој је температура од 10 степени па навише. Треба је прскати једном дневно, а помоћи ће и зђелица с водом коју ћете ставити у цвјетњак.

2. Краљевска бегонија

Има лијепе листове у бојама од ружичасте до загаситоцрвене, зелене и загаситосмеђе. Воли сјеновита мјеста, а треба да буде окренута сјеверу. Смије бити у просторији до 15 степени Целзијусових. У вријеме раста и развоја, биљку залијевајте обилније, а касније смањите залијевање. Влажите ваздух око ње и пазите да капљице не падну на листове.

3. Мента

Мента иначе расте у влажним, али засјењеним просторима, попут језера и ријека. Могу расти у различитим условима па ће лако успјети и код куће. Како не би увенула, залијевајте је најмање једном дневно. За вријеме највећих љетних врућина, чак и двапут на дан. Осим што лијепо изгледа, може бити и веома корисна. Користите је као зачин, а од ње можете правити и чај. Исто тако, има специфични мирис ментола који ђелује освјежавајуће и умирујуће.

4. Шведски бршљан

Он у суштини није врста бршљана, иако се тако зове. То је брзорастућа биљка која добро функционише у висећим посудама. Многи је сматрају одличном биљком за почетнике јер успијева у различитим врстама тла, с нередовним залијевањем, те у разним свјетлосним условима. Може преживјети у ђелимичној сјени, а воли и амбијентално свјетло.

5. Маховина

Оне су једне од најстаријих копнених биљака које живе у нашем времену. За угодан живот им треба влага и мало свјетла. Прекрасно изгледају у округлој вази 

 Izvor:agroeko.net

Биљке које могу преживјети и у најмрачнијим просторијама

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Kada se govori o klimatskim pormenama, najviše pažnje se posvećuje njihovom uticaju na čoveka, njegovom kvalitetu života, uticaju na imovinu i privredu.

Preduslov za osećanje bola je posedovanje centralnog nervnog sistema. Međutim, biljke nemaju nerve i mozak.

Pravila vezana za boravak u prirodi nisu tu da nas ograniče i spreče da uživamo, već da nas podsete da čuvanjem prirode dajemo lični doprinos i za očuvanje planete.

Saznaće te ali i naučiti nešto novo i zanimljivo o biljkama koje verovatno niste znali...

Bašte naših baka nam bude posebna sećanja. Nekada su se gajile vrste koje su bile jarkih boja i intenzivnog mirisa, dok danas uglavnom nailazimo na hibride koji gotovo i nemaju miris.

Jedna od najvećih grešaka koje su biolozi napravili u prošlosti bila je stavljanje biljaka i gljiva u istu klasifikaciju. Gljive se po mnogo čemu razlikuju od biljaka, čak i po svojim osnovnim karakteristikama.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета