ČAJNO DRVO ili ČAJEVAC i njegova lekovitost

Foto: Pixabay.com

Foto: Pixabay.com

Zimzelena biljka čajno drvo vodi poreklo iz Australije. Čajno drvo u velikoj meri danas koristi i u kozmetičkoj i farmaceutskoj industriji.

Čajevac je samonikla biljka, ali se zbog masovne primene sada uzgaja i na plantažama. Do pojave prvih antibiotika, u Australiji je ulje čajnog drveta služilo kao glavni lek protiv raznih infekcija. Broj plantaža pod čajevcem stalno raste, iako su postojali pokušaji da se on uzgaja na drugim kontinentima, on i dalje najbolje uspeva u Australiji. Čajno drvo ili čajavac nema veze sa čajem. Ime su mu dali mornari kapetana Kuka, koji su kada su se iskrcali na obalu Istočne Australije od lišća baš ove biljke pripremili topli napitak. Za vreme Drugog svetskog rata u tropskim krajevima ovo ulje je bilo obavezan deo vojničkog pribora za prvu pomoć.

Čajevac je samonikla biljka, ali se zbog masovne primene sada uzgaja i na plantažama. Do pojave prvih antibiotika, u Australiji je ulje čajnog drveta služilo kao glavni lek protiv raznih infekcija. Broj plantaža pod čajevcem stalno raste, iako su postojali pokušaji da se on uzgaja na drugim kontinentima, on i dalje najbolje uspeva u Australiji. Pored eteričnog ulja lavande, eterično ulje čajevca je jedino koje se može direktno naneti na kožu bez razblaživanja. 

Ovo ulje odlično je u uklanjanju virusa, gljivica i bakterija. Još od davnina pomaže u saniranju grčeva i bolova u stomaku i smiruje digestivni sistem. Pomaže i u borbi protiv bronhitisa i laringitisa, kao i kod astme i bolova u grlu. Takođe je veoma efikasno kod reume i bolova u mišićima.  
Koristi se i u kozmetičke svrhe, njegova primena na koži je višestruka i efikasna. Pomaže kod pojave akni i bubuljica, opekotina, posekotina. Takođe se koristi kod ujeda insekata, protiv pojave vaši, kod opekotina od sunca, groznica i sl. Koristi se u borbi protiv kožnih oboljenja kao što su ekcem, psorijaza. Veoma je efikasno u otklanjanju gljivičnih i vaginalnih infekcija.

Mešavina protiv vaginalnih infekcija:U 100ml kantarionovog ulja dodati 30 kapi etarskog ulja čajnog drveta. Promućkajte i čuvajte u dobro zatvorenoj flašici. Tampon natopite ovom mešavinom i ostavite da deluje tri sata. Terapija se ne koristi u danima ciklusa

Losion protiv akni:U smešu od 100 ml alkohola i 25ml glicerina dodajte 25 kapi etarskog ulja čajnog drveta i 10 kapi etarskog ulja lavande. Sve dobro promućkajte i koristite za čišćenje lice ujutro i uveče.

 

Izvor:marigoldlab.com

ČAJNO DRVO ili ČAJEVAC i njegova lekovitost

Komentari

propecia cost walmart Only trace amounts were found in the five 1 h collections, collectively representing 0

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Izuzetno poznat zbog svojih lekovitih svojstava u narodnoj medicini, važno je napomenuti da je veliki izvor važnih minerala i vitamina.

U slučaju uboda, krpelja treba izvaditi iz kože što je pre moguće, kako bi se smanjila verovatnoća prenosa infekcije.

Higijena nosa jednako je važna kao i higijena celog tela. Ispiranje nosne sluznice neophodno je kako bismo sprečili dospevanje patogenih mikroorganizama na sluzokožu, a time i nastajanje nekih većih problema.

Postoji mnogo prirodnih načina kako možete da se otarasite dosadne peruti. Ona se da izlečiti, samo je potrebno da otkrijete šta odgovara vašoj kosi.

Biljka svuda raste, a lekovita svojstva su joj u korenu i rizomu. Posebno je bio i ostao cenjen čaj pravljan za sve bolesti, kao i sok protiv bolova.

Rakija je srpsko žestoko alkoholno piće za koje se veruje da je lekovito. Lekari preporučuju čašicu ovog napitka naročito ujutru jer zaista ima brojna korisna svojstva po naš organizam. Naučna istraživanja su takođe pokazala da, ako se umereno konzumira, rakija može pomoći kod brojnih bolnih stanja. U nastavku teksta saznajte sve o ovoj temi.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета