Saznajte pomoću kojih par detalja možete otkriva da li je BELI LUK pun hemije

Foto: Pixabay.com

Foto: Pixabay.com

Jedna od najzdravijih namirnica, koju mnogi svakodnevno jedu kako bi poboljšali varenje, ojačali celokupan imunološki sistem a takođe pomaže i u borbi protiv bakterija i virusa.

Beli luk sadrži oko 400 aktivnih sastojaka, a bogat je vitaminima i mineralima kao što su adenozin, alicin, aminokiseline, biljna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, gvožđe, enzimi, eterična ulja, jod, kalijum, kalcijum, selen, sumpor i fosfor. 

Namirnice pune pesticida i drugih hemikalija nisu zdrave, mogu biti opasne po zdravlje 

Otkrivamo vam kako da prepoznate da li je pun hemije

1. Izgled

Beli luk ne bi trebalo da bude snežno beo, to znači da je tretiran izbeljivačima kako bi izgledao lepše, ali oni nikako nisu zdravi. 

2. Težina

Uzmite glavicu u ruku, ako je mnogo lagana, to je znak da beli luk nije baš sasvim prirodan - prednost je data njegovoj veličini zbog čega je tretiran hemikalijama.

3. Koren

Najveći procenat belog luka širom sveta uvozi se iz Kine, gde su standardi proizvodnje i čuvanja manje rigorozni. Beli luk iz Kine prepoznaćete tako što nema koren, već samo "praznu" pločicu na dnu ploda, bolje ga "preskočite".

4. Ukus

Kada ste počeli da ga pripremate, znak da nema jak ukus niti miris ukazuje na hemikalije.

Sa ovih par detalja će te otkriti dali je beli luk pun hemije, bolje se potrudite da obiđete još neku radnju za zdravijim belim lukom.

Agroinfo.rs

Saznajte pomoću kojih par detalja možete otkriva da li je BELI LUK pun hemije

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Iako je Zakon o sredstvima za zaštitu bilja inoviran još u prvom kvartalu 2019. godine, do danas nije započeta obuka poljoprivrednika za pravilan tretman (odložena zbog korone), bez koga ne bi mogli ni da kupuju pesticide, a kamoli da ih primenjuju, objavio je na svom sajtu Savez pčelarskih organizacija Srbije (SPOS).

Veoma brzo, ovaj prirodni antibiotik, sanira posekotine i sprečava infekciju.

Stanovnici Srbije ove jeseni ponovo imaju mnogo problema sa smrdibubama koje koriste svaki otvor na prozoru ili vratima da uđu u kuću.

Iako su izmenama Zakona o sredstvima za zaštitu bilja od 1. januara ove godine predviđene obavezne obuke za sve poljoprivrednike koji koriste pesticide, one, prema saznanjima Agrosmarta, još nisu počele tako da ni zakonske odredbe praktično ne mogu da se primenjuju.

Treću godinu zaredom u Somboru se organizuje važna ekološka akcija prikupljanja ambalažnog pesticidnog otpada u organizaciji Poljoprivredne stručne službe Sombor (PSS) i grada Sombora.

U slučaju uboda, krpelja treba izvaditi iz kože što je pre moguće, kako bi se smanjila verovatnoća prenosa infekcije.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета