Cena prasadi i jagnjadi pala - Evo i razloga za to

Foto: pixabay.rs

Foto: pixabay.rs

Otkupna cena tovnih bikova simentalske rase težih od 500 kg povećana je u odnosu na prethodni period u klanicama na području podrinjskog regiona.

Dominirao je iznos od 370 din/kg. Osim tovnih bikova, vladala je i potražnja za kravama za klanje, a cena je bila od 270din/kg, piše Stips. Otkupna cena tovne junadi bila je viša protekle sedmice u klanicama na području mačvanskog regiona, a dominirao je iznos od 370 din/kg. Obim ponude i otkupljenih grla bio je dobar. Klaničari sa područja braničevskog regiona otkupljivali su telad simentalske rase po ceni 550 din/kg, krave za klanje po 220 din/kg i tovnu junad po dominantnoj ceni od 500 din/kg.

Ponuda teladi simentalske rase, težine do 160 kilograma, bila je prosečna na stočnoj pijaci u Kraljevu, a dominantna cena bila je na prošlonedeljnom nivou i iznosila je 820 din/kg. Tovni bikovi simentalske rase otkupljivani su po dominantnoj ceni od 365 din/kg, krave za klanje iste rase za 250 din/kg. Priplodne junice prodavane su za 200.000 dinara po grlu.

Prasići pojeftinili u Čačku
U Čačku je zabeležen pad prodajne cene prasadi telesne mase od 16 do 25 kilograma. Dominirao je iznos od 480 din/kg. Pad otkupne cene prasadi telesne mase od 16 do 25 kilograma evidentiran je i u klanicama na području podrinjskog regiona, a odgajivači su prilikom otkupa grla dobijali 550 din/kg. Na području braničevskog regiona prasići iste kategorije prodavani su po 500 din/kg, kao i prethodne sedmice. Na stočnoj pijaci u Požarevcu nije bilo interesovanja za tovne svinje.

Pala cena jagnjadi – do 550 din/kg

Na stočnoj pijaci u Čačku zabeležen je pad prodajne cene jagnjadi, a protekle nedelje je dominirao iznos od 530 din/kg. Niža cena jagnjadi bila je i na pijaci žive stoke u Užicu, a najčeće su se mogli pazariti za 500 din/kg. Razlog ovome je veća ponuda, a nešto slabija potražnja, piše Agroklub.

Pad otkupne cene jagnjadi evidentiran je i u klanicama na području raškog regiona, a odgajivači su za otkupljena grla najčešće dobijali 500 din/kg. I u klanicama na području podrinjskog regiona jagnjci su bili jeftiniji. Dominirao je iznos od 550 din/kg.

Jarad su bila jeftinija u odnosu na prethodni period na pijaci žive stoke u Vranju, jer su se najčešće pazarili za 430 din/kg. Kupci su na stočnoj pijaci u Leskovcu, protekle nedelje, za jagnjad trebali da izdvoje 500 din/kg, kod jaradi je dominirao iznos od 350 din/kg. Dominantna cena ovaca iznosila je 200 din/kg, dok je u kategoriji koza dominirao iznos od 120 din/kg.

Cena prasadi i jagnjadi pala - Evo i razloga za to

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Prošle godine naša zemlja je kupila 200.000 prasadi. Jedan deo je otišao u tov, a neke su uvezli i sami trgovinski lanci kako bi imali za klanje i prodaju svežeg mesa.

Nakon 30 godina, Srbija danas očekuje "zeleno svetlo" od Evropske unije za izvoz svinjskog i pilećeg mesa na to tržište.

Uzgajivači jagnjadi u Srbiji nisu zadovoljni cenom od 225 dinara po kilogramu žive vage, naročito ako se uzme u obzir činjenica da je stočna hrana poskupela, u prvom redu žitarice. Trenutno je na tržištu manje grla nego prošle godine u ovo vreme, a zaliha ove vrste stoke i dalje ima.

Postoji svega nekoliko bolesti koje mogu ozbiljno da ugroze celo stado, a jedna od njih je virusni artritis-encefalitis (VAE) koza.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета