Raspisan javni poziv za podsticaje u stočarstvu Srbije

Foto:pixabay

Foto:pixabay

Ministarstvo poljoprivrede raspisalo je prvi javni poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje u stočarstvu za tov junadi, tov svinja, tov jagnjadi i tov jaradi za 2026. godinu.

Zahtevi se mogu podneti do 11. juna preko platforme eAgrar, odnosno portala ePodsticaji, za grla predata klanici ili izvezena od dana raspisivanja javnog poziva za podnošenje zahteva po prethodnom javnom pozivu do dana raspisivanja novog javnog poziva, prenosi Beta. 

Izuzetno, na ovaj javni poziv mogu biti podneti zahtevi i za grla predata klanici ili izvezena, odnosno upućena na teritoriju Autonomne pokrajine Кosovo i Metohija, u periodu od 21. juna 2025. godine do dana raspisivanja prvog javnog poziva za 2026. godinu, ako za ova grla nije podnet zahtev i ostvareno pravo na podsticaje po javnom pozivu u 2025. godini.

Zahtev se podnosi posebno za svaku vrstu tovnih grla, s tim da se za istu vrstu tovnih grla podnosi jedan zahtev za ostvarivanje prava na podsticaje. Pravo na podsticaje ostvaruje pravno lice, preduzetnik i fizičko lice – nosilac komercijalnog porodičnog poljoprivrednog gazdinstva, koje ispunjava uslove propisane zakonom kojim se uređuju podsticaji u poljoprivredi i ruralnom razvoju i koje je u Registru poljoprivrednih gazdinstava uradilo obnovu registracije za tekuću godinu.

 

Agroinfo.rs/B08S

Raspisan javni poziv za podsticaje u stočarstvu Srbije

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Uprava je odbila da se sve akcije Pionira iz Srbobrana prodaju za 34 miliona evra, da bi nedavno svoj udeo prodala po 30 odsto nižoj ceni. I to gubitaškoj firmi sa samo jednim zaposlenim, ali je njen vlasnik povezan sa braćom Rajić i Alta bankom Davora Macure, koji su bliski SNS-u

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić izjavio je danas da je od početka godine isplaćeno 43,2 milijarde dinara za subvencije u poljoprivredi što je, kako je rekao, skoro tri puta više u odnosu na isti period prošle godine kada je dato 16 milijardi.

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede saopštilo je danas da je donelo nove olakšice za poljoprivrednike, koji ubuduće neće morati da pravdaju podsticaje računima za lucerku, detelinu i pojedine kulture

Iako je uvoz mleka prema podacima Ministarstva poljoprivrede smanjen u 2025. za 29 odsto u odnosu na godinu ranije, Srbija se i dalje suočava sa viškom mleka, a proizvođači sa neisplativom cenom otkupa.

Vlada Srbije donela je na današnjoj sednici Odluku o utvrđivanju poljoprivrednih proizvoda iz sektora u kojima je obavezno zaključenje ugovora između poljoprivrednog proizvođača i prerađivača ili otkupljivača.

Posle gotovo dve nedelje na ulici i bezuspešnih pregovora s ministrom, od utorka, 24. februara, poljoprivrednici radikalizuju blokade

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета