NEVEROVATNO: Najveću zaradu u Crnoj Gori ima vinogradar, a broji se u desetinama hiljada evra!

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Stižu nam vesti iz komšiluka u kome jedan crnogorski vinogradar ima najveću zabeleženu zaradu koja je u jednom mesecu iznosila gotovo kao 145 prosečnih zarada u ovoj zemlji.

Poljoprivredni proizvođač, odnosno vinogradar, iz Crne Gore je u 2020. godini imao najveću neto isplaćenu zaradu u jednom mesecu koja je iznosila neverovatnih 76.427 evra, pokazuju podaci Uprave prihoda ove zemlje. Bruto iznos sa obračunatim i prijavljenim porezima i doprinosima ovog poljoprivrednika je 114.070 evra.

Ovaj zarađeni iznos jednak je iznosu od 145 prosečnih zarada u Crnoj Gori. Prema ovoj računici, crnogorskim građanima koji primaju iznos prosečne plate, trebalo bi 12 godina da zarade ovu sumu novca, a onima koji primaju minimalac, 28.

Pošto se radi o vinogradaru, pretpostavlja se da je to novac od prodaje grožđa ili vina i da je ovaj proizvođač sve naplatio odjednom. To znači da, ako bi se ovaj iznos podelio na 12 meseci, neto mesečna zarada neimenovanog vinogradara iznosi 6.368 evra, odnosno 12.000 evra sa doprinosima. Na taj način, to je jedna od najvećih mesečnih plata u Crnoj Gori.

Agroinfo.rs/24sedam.rs

NEVEROVATNO: Najveću zaradu u Crnoj Gori ima vinogradar, a broji se u desetinama hiljada evra!

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Svi zainteresovani poljoprivredni proizvođači mogu podneti prijave za podsticaje na portalu ePodsticaji

Zalihe brašna u Crnoj Gori procenjuju se na deset do 15 dana, a ukoliko naša zemlja ne ukine zabranu do kraja sedmice, brašno i pšenica uvoziće se sa drugih tržišta po znatno višim cenama. Na kraju, ovo ponovo može biti razlog poskupljenja pekarskih proizvoda.

Ministarstvo poljoprivrede sa Upravom agrarna plaćanja raspisalo je Javni poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje za investicije u preradu i marketing poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda u sektoru proizvodnje vina u 2022. godini. Za ove namene je opredeljeno 41 milion dinara.

Domaća prerađivačka industrija biće pogođena zabranom izvoza svinja, mesa i prerađevina iz dela Srbije u Crnu Goru.

Na Beogradskom sajmu, 25. i 26. februara održaće se sajam vina "Beowine", a prijave za ovaj događaj su u toku.

Crnogorsko Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede zabranilo je danas, zbog pojave afričke svinjske kuge, uvoz i tranzit pošiljki živih domaćih i divljih svinja, mesa i proizvoda od domaćih i divljih svinja iz nekih delova Srbije i iz Severne Makedonije.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета