JEZERO ČEPEL: Od zagađene vode koja je služila kao deponija do raja za sportski ribolov

youtube printscreen

youtube printscreen

Peskara 1 ili kako ga lokalno stanovništvo naziva Čepel jezero jeste jezero za koji važi režim ribolova uhvati-pusti, sportski aspekt ribolova, obezbeđujući tako kontinuirano bogatstvo ribljeg fonda.

Čepel jezero nastalo je iskopavanjem peska neravnomerne dubine od 1 do 9 metara.

Na ovom izuzetno čistom jezeru nalazi se 18 pozicija, koje su uređene i obeležene za pecanje . Svakoj se može prići automobilom, svaki ribolovac ima svoj komfor i može da postavi šator. Ono što je karakteristično za svaku poziciju jeste da je svaka drugačija za pecanje.

Dno jezera je peskovito, a postoje i prirodni bunari koji izviru.

Riba je izuzetno zdrava i krupna, a u jezeru se nalaze sledeće riblje vrste: šaran, amur, štuka, bela riba, deverika, crvenperka, bodorka, babuška.

Nekada je ovo jezero bilo deponija u priobalju. Na žalost, veoma često se susrećemo sa problemom divljih deponija koji su potencijalni zagađivači vazduha, vode i zemlje.

No, danas je to čisto jezero, jer članstvo KSR „BANAT“ i lokalno stanovništvo vodi računa o tome da se jezero redovno održava, da je bezbedno i čisto, da i deca mogu ovde da borave. Kad su otklonjene deponije usledilo je pošumljavanje.

Redovno se vrši ispitivanje kvaliteta vode jezera Čepel i veoma je pohvalna činjenica da je  već više puta proglašena vodom 1 kategorije sa izuzetnim procentom zastupljensoti kiseonika.

Izvor: ribolovackisaveti.rs

JEZERO ČEPEL: Od zagađene vode koja je služila kao deponija do raja za sportski ribolov

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Francuska je saopštila da će britanskim ribarskim čamcima zabraniti pristup nekim francuskim lukama od sledeće nedelje ako dve zemlje ne postignu sporazum o licencama za ribolov.

Akcija poribljavanja ribnjaka Bager, omiljenog mesta za sportsko nadmetanje u pecanju, organizovana je od strane članova udruženja sportskih ribolovaca "Smuđ" iz Plandišta. Ribnjak je obogaćen sa 50 novih komada šaranske ribe.

U Kragujevcu će od 19. do 22. avgusta na lokaciji Šumadija sajma biti održan 12. Međunarodni sajam lova, ribolova i lovnog turizm pod nazivom 'Kraguj M'. Sajam će se održati nakon jednogodišnje pauze zbog epidemije virusa.

Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu raspisao je dva nova konkursa – za razvoj lovstva AP Vojvodine u 2021. godini i za podizanje novih ribnjaka rekonstrukciju postojećih, na području Vojvodine. U okviru konkursa za lovstvo biće dodeljeno 19,6 miliona dinara, a za ribarstvo je opredeljeno 20 miliona dinara. Konkurs za lovstvo otvoren je do 12.7.2021. a konkurs za ribarstvo do 15.9.2021.

Srbija je bogata prirodnim lepotama i turističkom ponudom koja vam omogućava da provedete produženi vikend ili neki duži period na nekom od lokaliteta. Predstavljamo vam prelepa jezera Fruške gore koja itekako vredi posetiti.

U vreme zabrane korišćenja stajaćih mrežarskih i samolovnih alata, u periodu od 15. aprila do 31. maja, kao i izvan perioda zabrane, do kraja juna 2021. godine, ribočuvarska služba JP Vojvodinašume organizovaće veliki broj vanrednih kontrola svih ribarskih područja na kojima je upravljač.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета